Šéf ODS na konci července manželce expremiéra Petra Nečase doporučil, aby přerušila své členství ve straně do definitivního rozhodnutí soudů v jejích případech. "Posíláte mi tento vzkaz prostřednictvím médií, i když jste mi mohl sdělit svoje stanovisko buď přímo, nebo prostřednictvím mého manžela," píše v dopise Nečasová, která se rozhodla reagovat obdobným způsobem.
"Pomíjím teď skutečnost, že jsem z ODS byla vyloučena, a nemohu tak podle stanov přerušit členství, které nemám. Nechci ale být hromosvodem a 'viníkem' politických neúspěchů ODS, ve které jsem strávila a pracovala sedmnáct let," uvedla v dopise Nečasová. Má za to, že nevýrazná politika současného vedení strany má být obhájena lacinou výmluvou na ní a jejího manžela, což považuje za zbabělé.
"Pokud ODS nectí presumpci neviny, ani v ní být nechci. Kopnout si do ženy, která řízením osudu leží na zemi, je sice možné, ale je to projevem slabošství," stojí také v dopise. "Proto vám oznamuji, že stahuji svoji žádost smírčímu výboru, aby zrušil rozhodnutí místního sněmu o ukončení mého členství v ODS," vzkázala také Fialovi.
Šéf ODS se příliš k jejímu rozhodnutí vyjadřovat nechtěl. Skrze mluvčí strany uvedl jen, že jej respektuje. "Občanská demokratická strana se musí vyrovnávat i s některými problematickými věcmi ve své minulosti, ale já vám řeknu otevřeně, mě naše minulost moc nezajímá. Já jsem přišel do ODS proto, aby měla dobrou budoucnost a tím směrem ji vedu," řekl ke kauze Nagyová ČTK již na konci července.
Státní zástupce viní Nečasovou ze zneužití vojenské rozvědky ke sledování někdejší Nečasovy manželky Radky a dvou zaměstnanců úřadu vlády. Soud za to Nečasové (Nagyové) koncem června uložil trestním příkazem roční podmínku s odkladem na čtyři roky. Proti nepravomocnému verdiktu podal právník Nečasové odpor.
Spolu se svým manželem čelí Nečasová rovněž obvinění z podplácení tří exposlanců ODS. Zmínění zákonodárci nebo jim blízká osoba podle státního zástupce získali pozice ve statutárních orgánech podniků se státní účastí výměnou za to, že se na podzim 2012 vzdali mandátů a nehlasovali proti návrhu zákona, s nímž Nečasova koaliční vláda spojila otázku důvěry. Policie dále podezřívá Nečasovou z podílu na vynášení informací Bezpečnostní informační služby (BIS).
zdroj: ČTK