Nový způsob pokutování dopravních přestupků zavádějí některá česká města. K jejich detekci používají podle webu iDnes.cz kamery, které mohou někteří lidé považovat jen za bezpečnostní. O to větší překvapení pak nastává, když jim do schránky přijde pokuta za banální přestupek, který by s živým strážníkem mohli vyřešit jinak.