Český exprezident Václav Klaus a předseda české Poslanecké sněmovny Tomio Okamura v pátek vystoupili na konferenci, kterou v Berlíně uspořádala strana Alternativa pro Německo (AfD). Klaus odsoudil démonizaci strany, kterou loni německá civilní tajná služba označila za pravicově extremistickou. Podle Okamury čelí AfD v Německu diskriminaci. Popřál jí, aby „konečně vyhrála volby“.